Aloes prawdziwy (Aloe vera)

Występuje dziko w Afryce, uprawiany jest na plantacjach w Teksasie i Meksyku. Często gości także w naszych domach jako roślina doniczkowa.
Używaną częścią rośliny jest żel i sok z liści.
Aloes jest to bardzo znany i stosowany od lat środek do użytku zewnętrznego, jako środek wspomagający leczenie niewielkich oparzeń, ran i otarć skóry, a także do łagodzenia bólu i stanów zapalnych, ma też działanie przeczyszczające.
Aloes używany jest do produkcji żelów, maści, balsamów i kremów o różnym stężeniu aloesu, stosowany jako wysuszony sproszkowany sok.

Aloes polecany jest  przy osłabieniu organizmu, braku odporności, niedoborze witamin i minerałów; podczas chorób układu trawiennego, zaparcia, biegunki, zapalenia jelit, jamy ustnej, wrzodów żołądka – reguluje wydzielanie soku trawiennego, reguluje pH żołądka na poziomie 5-5,5. Niszczy drobnoustroje zapalne i polepsza trawienie oraz oczyszcza jelita.
Zewnętrznie jak już  było wspomniane jest stosowany od lat podczas infekcji skórnych, przy grzybicach, egzemach, czyrakach, drożdżycach, oparzeniach, odmrożeniach, trudno gojących się ranach. Aloes przyjmowany wewnętrznie, oczyszcza krew i cały organizm z zatruwających go grzybów i drożdży.
Zalecany przy problemach z wysuszoną i wrażliwą skórą, gdyż wchłania się 4 razy szybciej niż woda i posiada substancje utrzymujące poziom nawilżenia przez bardzo długi czas.

Comments are closed.